Санепідситуація

Щотижня кількість захворілих на кір стрімко зростає.

За оперативними даними  в області з початку року (станом на 30.01.2019р.) на кір захворіло 473 людини, в тому числі 271 дитина та 202 дорослих. Епідемічна ситуація погіршується. В порівнянні з груднем місяцем минулого року кількість захворілих за січень місяць  поточного року збільшилась в 3,5 рази. 

Найбільша кількість випадків зареєстровано в Новоград-Волинському, Бердичівському, Житомирському, Коростенському, Андрушівському, Ружинському, Радомишлському, Романівському районах та місті Житомирі.  

330 осіб, або 70% від кількості зареєстрованих випадків знаходились на стаціонарному лікуванні.

74 %  (346 осіб) серед захворілих взагалі не мали щеплень.

Отже, залишаються вразливими до кору як діти, так і дорослі, у яких відсутній імунітет (або не мають щеплень взагалі, або щеплені одноразово, або відсутні дані про щеплення та які не хворіли раніше на цю інфекцію).

Єдиний найбільш ефективний спосіб вберегтися від інфекції та запобігти важким ускладненням є вакцинація. Щеплення проти кору проводяться дітям в 12 місяців та 6 років.

Якщо ви  або ваша дитина контактували з хворим на кір, убезпечити чи значно знизити ризик захворювання може вакцинація.

Вірусологічна лабораторія ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить вірусологічні дослідження на кір з метою підтвердження клінічного діагнозу. Крім того, проводяться дослідження сироватки крові для визначення напруги імунітету до кору.

Щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи вам чи вашій дитині потрібно зробити щеплення ви можете звернувшись до свого лікаря – педіатра, терапевта чи сімейного лікаря та дослідити сироватку крові у вірусологічній лабораторій  ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Житомир, вул.. В Бердичівська, 64, тел.. 34-64-14.

 

Зав. відділом    Лутай Т.О.