Оперативна інформація щодо стану захворюваності населення області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

На 1 тижні 2016 р. відмічається зниження рівнів захворюваності на грип та ГРВІ на 7,8 %, у порівнянні з попереднім тижнем. Всього захворіло 3779 осіб, показник на 10 тисяч населення складає 30,2 що на 50 % нижче епідемічного порогу (60,4).  Серед зареєстрованих хворих 63,4 % – діти до 17 років. Госпіталізовано 255 осіб, з них – 202 дітей.

У м. Житомирі впродовж тижня, що минув, зареєстровано 1080 випадків захворювань на ГРВІ та грип. Серед хворих 74,7 %  – діти до 17 років. Показник на 10 тисяч населення складає 40,3. Госпіталізовано 71 особу, у т.ч. – 29 дітей.

За результатами лабораторних досліджень матеріалу хворих встановлено, що з  початку епідсезону превалюють аденовіруси (44,8 %),  РС-віруси (31,1 %) та віруси парагрипу (24,1 %), у 7-ох осіб виявлено позитивний результат вірусу грипу типу А(H1N1) пандемічного.

На жаль, мешканець м. Бердичева, у  якого прижиттєво лабораторно підтверджено грип А(H1N1) пандемічний, через пізнє звернення за медичною допомогою, помер від ускладнення (двобічна пневмонія).

Головне управління Держсанепідслужби нагадує, що найдієвішим засобом профілактики гриппу є вакцинація. Однак, з метою уникнення хвороби, в нагоді стануть усі відомі методи неспецифічної профілактики: підвищення імунітету, провітрювання приміщень, уникнення скупчення людей тощо.

З метою недопущення виникнення ускладнень захворювання, закликаємо усіх хворих осіб вчасно звертатися по медичну допомогу, в жодному разі не займатися самолікуванням, адже це може призвести до сумних наслідків.