Головне управління Держсанепідслужби у Житомирській області повідомляє про результати санітарно-епідеміологічного розслідування спалаху гострої кишкової інфекції, що виник в дитячому навчальному закладі №3 «Веснянка» м.Чуднів

Усього захворіло 6 вихованців дитячого навчального закладу віком до 3 років. Четверо з них перебували на стаціонарному лікуванні. Станом на 30.12.2015 року усі хворі, котрі перебували на стаціонарному лікуванні, виписані у задовільному стані із заключним діагнозом «гастроентероколіт, харчова токсикоінфекція».
Спеціалістами Держсанепідслужби області проведено комплекс протиепідемічних заходів у вогнищі інфекції.
За результатами бактеріологічних досліджень встановлено, що збудником інфекції є клебсієла. Ідентичні штами клебсієл виділено від 4-х хворих осіб, 24-х клінічно здорових, у тому числі у 8 працівників дитячого навчального закладу, а також з однієї проби харчових продуктів та 21 санітарно-гігієнічного змиву з об’єктів зовнішнього середовища в ДНЗ.
Основними причинами спалаху були порушення персоналом поточності технологічного процесу та технології приготування страв на харчоблоці, правил миття столового посуду в групах, перебування в групах осіб, які були носіями інфекції. Недотримання санітарно-гігієнічного та дезінфекційного режимів сприяли виникненню спалаху.
Довідково: Клебсієла (Klebsiella) – умовно-патогенний мікроорганізм, який є представником сімейства Enterobacteriaceae. У нормальних фізіологічних умовах клебсієла є представником нормальної флори травної системи (кишечника), частіше це K. pneumoniae. При впливі різних видів клебсієл на ослаблених осіб, новонароджених і грудних дітей можуть виникати ураження шлунково-кишкового тракту, носа і верхніх дихальних шляхів, очей (кон’юнктивіти), менінгіти, сепсис, ураження сечостатевої системи. Клебсієли також присутній на шкірі, слизовій оболонці дихальних шляхів людини і теплокровних тварин. Клебсієла зберігає свою життєздатність у грунті, воді, пилу, харчових продуктах (може розмножуватися в молочних продуктах, навіть у холодильнику).