Обережно – ботулізм!

botul

Мешканку одного із сіл Лугинського району 02.12.2015 року було госпіталізовано в реанімаційне відділення Лугинської центральної районної лікарні у вкрай тяжкому стані з підозрою на ботулізм.

Лабораторні дослідження клінічного матеріалу хворої підтверджують діагноз «ботулізм».

Результати санітарно-епідеміологічного розслідування свідчать, що причиною виникнення захворювання стало вживння м’ясної тушонки домашнього виготовлення.

Станом на 07.12.2015 року хвора перебуває на стаціонарному лікуванні в Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського. Перебіг хвороби важкий.

Ситуація перебуває на контролі Держсанепідслужби області.

Головне управління Держсанепідслужби у Житомирській області вкотре нагадує головні правила, яких треба дотримуватись, щоб убезпечити себе і своїх близьких від ботулізму.

Правила профілактики ботулізму, доволі прості. Нехтування ними може призвести до сумних наслідків.

Розпізнати заражений продукт складно, адже заражена токсином продукція не має видимих ознак.

  1. В жодному разі не вживайте їжу:

– із здутих банок, банок з нещільно закритою, або ввігнутою кришкою;

– з банок, вміст яких має підозрілий або неприємний запах;

– з банок, які зберігаються понад один рік.

  1. Ніколи не купуйте консервовані продукти, виготовлені в домашніх умовах, у тому числі солені, в’ялені, копчені, «з рук» на ринках і вулицях.
  2. Негайно знищуйте підозрілий продукт без усякого сумніву.
  3. Максимально дотримуватися технології консервування овочів продуктів харчування, особливо тривалості стерилізації.

Зараження людини ботулізмом відбувається внаслідок вживання харчових продуктів, котрі містять токсини бактерій ботулізму. Варто наголосити, що зараження від людини до людини не відбувається.  Симптоми захворювання проявляються впродовж 12-36 годин після споживання продукту, що містить токсин. При цьому спостерігається підвищення температури тіла, стомлюваність, головокружіння, нудота, порушення зорових функцій, сухість в роті, утруднення ковтання та параліч м’язів. Параліч може призвести до утруднення дихання і, як наслідок, смерті хворого.

При появі перших ознак захворювання потрібно негайно звертатися до лікаря. Вчасно надана медична допомога, основою якої є введення протиботулінічної сироватки, гарантує збереження життя хворому.

Пошук