Епіднагляд за поліомієлітом та гострими в’ялими паралічами в Житомирській області оцінила робоча група Держсанепідслужби України спільно з представниками ВООЗ

DSCF7258 В рамках програми Європейського регіонального Бюро ВООЗ  щодо технічної підтримки у подальшому епідеміологічному та лабораторному розслідуванні випадків гострого в’ялого паралічу, в Житомирській області відбулася робоча нарада з оцінки стану епіднагляду за поліомієлітом та гострими вялими паралічами. 

Захід відбувся за участю начльника ГУ ДСЕС у Житомирській області О.С. Волкова, директора ОЛЦ ДСЕС України З.М. Парамонова, фахівців з епідеміології та вірусології, обласних позаштатних фахівців з педіатрії, імунології, алергології управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації.

Спеціалісти ознайомили консультанта Європейського регіонального Бюро ВООЗ та представників центрального апарату Держсанепідслужби України з організацією епіднагляду за гострими вялими паралічами та системою протидії поширенню полімієлітної інфекції у Житомирській області.

В свою чергу, консультант Європейського регіонального Бюро ВООЗ д-р Владан Сапоніч відмітив, що Україна, у порівнянні з іншими країнами Європи, має досить ефективну систему епіднагляду, а також  презентував основні принципи та підходи в організації роботи з епднагляду за гострими в’ялими паралічами та протидії поширенню поліомієлітної інфекції відповідно до вимог Європейського регіонального Бюро ВООЗ. Резюмуючи, він зазначив, що вакцинація є необхідним заходом, аби зупинити циркуляцію  вірусу поліомієліту.

Присутні обмінялися думками з приводу питання, що обговорювалися.