На Житомирщині зареєстровано отруєння грибами одинадцятимісячної дитини

otr_gribi

В смт. Червоноармійськ 26.09.2015 р.   бригада екстреної медичної допомоги доставила одинадцятимісячне немовля до районної лікарні. У дівчинки діагностовано отруєння грибами середньої важкості.

Після медичного огляду та надання першої медичної допомоги, дитину було направлено до Житомирської обласної дитячої лікарні.

Дівчинці надано необхідну медичну допомогу. 29.09.2015 р. дитину виписано у задовільному стані.

Головне управління Держсанепідслужби у Житомирській області вкотре застерігає громадян утримуватися від споживання дикорослих грибів.

Крайнім виявом необережності та безвідповідальності батьків є годування дітей грибами. Дитячий організм нездатен засвоювати гриби. Окрім того, завжди існує небезпека отруєння навіть їстівними грибами. Дикорослі гриби не становлять значної поживної цінності. Білок, що міститься у грибах, надзвичайно погано засвоюється навіть організмом дорослих осіб, а вміст токсичних речовин, значно переважає над корисними властивостями.

Шановні батьки, пам’ятайте: гриби – їжа не дитяча! Вони заборонені в раціонах дитячого харчування усіх вікових груп. Харчування дітей повинно бути, в першу чергу, безпечним та відповідати віковим особливостям дитячого організму. Піклуйтеся про життя і здоров’я своїх дітей!