Чергове засідання колегії

kolegiya

10 вересня відбулося чергове засідання колегії при Головному управлінні Держсанепідлужби у Житомирській області.

У засіданні взяли участь начальники Житомирського міськрайонного, Бердичів-ського районного та міжрайонних управлінь, представники Головного управління, ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» та його структурних підрозділів.

Відкрили засідання заступник начальника Головного управління І. М. Киричук  та директор ДУ Житомирський обласний лабораторний центр З. М. Парамонов.

На порядок денному засідання розглядалося вісім питань.

Начальник відділу організації держсанепіднагляду І.В. Загородня доповіла учасникам зібрання про результати державного санітарно-епідеміологічного нагляду за навчальними закладами в ході підготовки до нового навчального року в умовах реорганізації Держсанепідслужби України. Особливу увагу під час доповіді було зосереджено на аналізі стану матеріально-технічної бази освітніх закладів.

Також у своїй доповіді начальник відділу організації держсанепіднагляду оголосила результати проведення комісійних обстежень закладів освіти. У зв’язку з цим,  спеціалістам держсанепідслужби було наголошено на необхідності здійснювати повноцінні комплексні перевірки закладів освіти із застосуванням важелів впливу, передбачених чинним законодавством.

Заступник начальника Головного управління І. М. Киричук навів аналіз показників інфекційної захворюваності серед населення Житомирської області, а також озвучив проблемні питання, що виникають в ході проведення протиепідемічних заходів у вогнищах інфекцій.

У своїй доповіді він акцентував особливу увагу на питаннях активного виявлення серед населення випадків гострого в’ялого паралічу у відповідності до наказу МОЗ України про посилені заходи щодо виявлення поліомієліту. Водночас було зазначено, що однією з проблем стабілізації епідситуації є низький рівень охоплення населення профілактичними щепленнями.

Значну частину доповіді було присвячено обговоренню заходів профілактики гострих респіраторних інфекцій серед населення в епідсезоні 2015/2016 року.

З доповіддю про надання звітності по адміністративним послугам виступила заступник начальника Головного управління С. П. Кончаківська.

У своєму виступі вона також акцентувала увагу на основних питаннях здійснення державного санепіднагляду. Аналізуючи діяльність санепідслужби в цьому напрямку, С. П. Кончаківська детально зупинилася на вирішенні питань, що стосуються планових і позапланових перевірок об’єктів нагляду, окремо акцентувала увагу на контролі за виконанням графіків перевірок суб’єктів господарювання в залежності від ступеня ризику об’єктів.

Окрему увагу було зосереджено на питаннях забезпечення посиленого контролю за станом атмосферного повітря в період  підвищеної пожежної небезпеки.

Про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період доповів директор Житомирського обласного лабораторного центру  З. М. Парамонов.

У своїй доповіді він зазначив, що попри подорожчання енергоносіїв та витратних матеріалів, усі територіальні підрозділи готові до роботи в осінньо-зимовий період.

Завідувач відділенням організації епідеміологічних досліджень обласного лабораторного центру А. І. Головченко озвучив основні напрямки співпраці фахівців Головного управління та лабораторного центру у сфері протиепідемічних заходів у вогнищах інфекцій, а також проблемні питання щодо взаємодії з інфекційними підрозділами лікувальних закладів.

За результатами обговорення зазначеного питання  прийнято рішення щодо доцільності проведення відповідних навчань і тренінгів зі спеціалістами територіальних підрозділів Головного управління та лабораторного центру.

Заступник директора з економічних питань ДУ «ЖОЛЦ» О. В. Конвісар доповіла усім присутнім про інвентаризацію майна та роботу комісій по списанню.

На колегії було розглянуто і деякі інші питання. З усіх питань порядку денного прийнято відповідні рішення.