Інформація про результати моніторингових досліджень води поверхневих водойм, відібраних в районі пляжів Житомирщини

 

plyagi

Станом на 16.07.2015 року за погодженням з територіальними органами Держсанепідслужби в області функціонує 3 пляжі організованого купання населення: «Дитячий» і «Дорослий» пляжі у м. Житомирі, а також міський пляж у м.Коростені.
Спеціалістами Держсанепідслужби не погоджено санітарний паспорт міського пляжу м.Новоград-Волинський через невідповідність якості води вимогам санітарних норм. Постановою Головного державного санітарного лікаря Новоград-Волинського району заборонено купання в р.Случ в районі міського пляжу ще з 18.05.2013 року.

З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення впродовж купального сезону, спеціалістами Держсанепідслужби області здійснюється моніторинг якості води в місцях організованого відпочинку на водоймах, у тому числі в районі несанкціонованих пляжів.
За результатами лабораторних досліджень проб води, відібраних у період з 09.07.15р. по 13.07.15 р. в районі пляжів Житомирської області, встановлено невідповідність якості води міського пляжу м.Новоград-Волинський вимогам СанПиН № 4630-88 «Санитарные правила и нормы «Охрана поверхностных вод от загрязнения» за мікробіологічними показниками: індекс лактозопозитивних кишкових паличок перевищував допустимі норми. Також виявлено перевищення вмісту марганцю загального у воді несанкціонованого пляжу м. Малин. Зазначені показники вказують на погіршення санітарного стану водойм. Решта показників у воді зазначених водойм визначалися в межах допустимих норм.
Якість річкової води в зоні пляжів м. Житомир («Дитячий» і «Дорослий» в районі Гідропарку) та м.Коростень (офіційний міський пляж), а також в несанкціонованих пляжах смт. Нова Борова, Володарсько-Волинського району та м.Баранівка (зона відпочинку р.Случ) відповідає гігієнічним вимогам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками.
Варто зазначити, що в усіх досліджених пробах води патогенних мікроорганізмів не виявлено.