Оптимальний температурний режим в житлових та громадських приміщеннях у теплий період року

 

tempregimВпродовж життя організм людини зазнає впливу багатьох чинників внутрішнього середовища приміщень, у яких вона перебуває. Одним із таких чинників є температурний режим, від якого залежить, в першу чергу, відчуття комфорту. Сприйняття комфортності для кожної людини щодо температурного режиму є індивідуальним явищем, і залежить від багатьох чинників: вікової категорії, житлових умов, харчування, одягу, рівня фізичної активності тощо. 

Останніми роками проблема нормування теплових чинників улітку є однією з найактуальніших. Спекотні погодні умови стають звичним явищем навіть для північних регіонів України. Тому з метою створення комфортних температурних умов у приміщеннях Головне управління Держсанепідслужби у Житомирській області інформує про оптимальні температурні коливання в житлових, громадських та адміністративно-побутових приміщеннях у відповідності до Державних будівельних норм України ДБН В.2.5-67:2013 «Опалення, вентиляція та кондиціювання».
Для житлових будинків (крім приміщень з системами кондиціювання та охолодження приміщень), громадських адміністративно-побутових та виробничих будівель у періоди, коли їх не використовують, та у неробочий час за відсутності технологічних вимог до температурного режиму приміщень, у теплий період року параметри мікроклімату не нормуються (п.5.1. в) ДБН В.2.5-67:2013 ).
Параметри мікроклімату для інших приміщень слід приймати у межах оптимальних та допустимих норм, що наведені в Таблиці Д.4 ДБН В.2.5-67:2013. Відповідно, діапазон результуючої температури приміщень житлових будинків, що охолоджуються: спальної кімнати, вітальні, кабінету, кухні, їдальні, тощо, офісів, аудиторій, класів, конференц-залів, кафетеріїв та ресторанів може коливатися при оптимальних умовах в межах 24,5 ± 1,5°С, при допустимих умовах – в межах 24,5 ± 2,5°С.
Коливання результуючої температури в універмагах, музеях, галереях, при оптимальних умовах допускається в межах 23,0 ± 2°С, при допустимих умовах – 23,0 ± 3°С.
Температурні показники для приміщень житлових будівель, таких як кухня, гардеробна, комора, ванна кімната, тощо, у теплий період року не нормуються.
Потреба в забезпеченні оптимального температурного режиму зумовлена тим, що дискомфортні умови за тривалого впливу спричиняють порушення теплової рівноваги організму та призводять до ослаблення опірності організму.
Проте вимогу про забезпечення оптимальних температурних умов в житлових та громадських приміщеннях не варто розглядати як обов’язкову умову. Показники температури внутрішнього середовища приміщень повинні динамічно змінюватися впродовж доби, періодів року тощо. Такі зміни дають змогу загартовувати організм людини, що в поєднанні з фізичними навантаженнями та збалансованим раціональним харчуванням є основною складовою збереження здоров’я.