Щодо розповсюдження Коронавірусу Близькосхідного респіраторного синдрому у Республиці Корея

 

За інформацією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (далі – ВООЗ) 07 червня 2015 року Національний координатор по ММСП у Республіці Корея поінформував ВООЗ про 14 підтверджених випадків інфікування Коронавірусом Близькосхідного респіраторного синдрому (далі – БВРС-КоВ), один із яких закінчився летально.
Станом на 09.06.2015 Національний координатор з ММСП в Республіці Корея повідомив ВООЗ про 64 випадки захворювання БВРС-КоВ, 5 з яких закінчилися летально. Один випадок було підтверджено в Китаї. Про нього також поінформував Національний координатор з ММСП в Китаї.
З вересня 2012 ВООЗ поінформована про 1218 лабораторно підтверджених випадків інфікування БВРС-КоВ у світі, з яких 449 випадків закінчилися летально.
Враховуючи зазначену ситуацію, ВООЗ рекомендує продовжувати здійснювати держсанепіднагляд за гострими респіраторними інфекціями і уважно вивчати будь-які незвичайні їх прояви.
Для запобігання можливого поширення БВРС-КоВ в медичних установах вирішальне значення мають заходи з профілактики інфекції та інфекційного контролю. Виявлення пацієнтів з БВРС-КоВ на початкових стадіях не завжди можливо через подібність з іншим респіраторним інфекціям. Тому працівники системи охорони здоров’я повинні постійно дотримуватись запобіжних заходів відносно всіх пацієнтів, незалежно від їх діагнозу. При догляді за пацієнтами з симптомами гострої респіраторної інфекції необхідно вживати додаткових заходів для захисту від інфекції, що передається повітряно-крапельним шляхом. При догляді за пацієнтами з підтвердженою або можливою інфекцією БВРС-КоВ слід вживати заходів щодо захисту очей, особливу увагу слід звертати на при застосуванні процедур, під час яких утворюються аерозолі.
До груп ризику можна віднести осіб з діабетом, нирковою недостатністю, хронічними хворобами легень і ослабленим імунітетом. Цим особам слід уникати контакту з верблюдами, пити сире верблюже молоко, вживати в їжу м’ясо, яка не пройшло належної тепловій обробки тощо.
Установам, що надають медичну допомогу пацієнтам з передбачуваним
або підтвердженим зараженням БВРС-КоВ, слід вживати відповідних заходів з метою скорочення ризику передачі вірусу від зараженого хворого іншим пацієнтам, медпрацівникам або відвідувачам. Медпрацівники повинні мати відповідну освіту та підготовку.
Відповідно до вказівок ВООЗ, не рекомендується проводити спеціальний скринінг в пунктах в’їзду в зв’язку з даною подією і вводити будь-які обмеження на поїздки або торгівлю. В даний час ВООЗ оцінює зазначену ситуацію як таку, що має серйозний вплив на здоров’я людини, який набуває міжнародного значення, але не перешкоджає міжнародним поїздкам або торгівлі. Разом з тим, ВООЗ відзначає, що механізм передачі інфекції залишається в стадії вивчення, що не виключає інфікування людей при знаходженні в епідеміологічно-неблагополучних країнах.