У Житомирській обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань оздоровлення та відпочинку дітей

 

narada_ozdorУ Житомирській обласній державній адміністрації відбулася нарада з питань оздоровлення та відпочинку дітей, де обговорювався поточний стан справ у цьому напрямку.

Начальник Головного управління Держсанепідслужби у Житомирській області Олександр Волков доповів про санітарне та епідемічне забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей у 2015р.
У своїй доповіді він зазначив, що питання оздоровлення та відпочинку дітей є одним із пріоритетних, оскільки за останні п’ять років в області, як і в Україні в цілому, рівень захворюваності дітей шкільного віку зріс на 15%. Зважаючи на це, надзвичайно гостро постає питання відновлення та зміцнення здоров’я дітей, що потребує застосування комплексного підходу, спрямованого на вдосконалення системи організації оздоровлення, відпочинку дітей та розвитку мережі оздоровчих закладів.
За оперативними даними влітку 2015р. в області готуються до відкриття 15 позаміських оздоровчих таборів (з них 3 – санаторного типу, 4 – релігійні) та 81 пришкільний табір відпочинку.
В області, як і в Україні, існує негативна динаміка щодо зменшення кількості стаціонарних дитячих оздоровчих закладів. Така ситуація з мережею закладів та відсутність належного фінансування призводять до того, що в області відсутня можливість оздоровлення всіх дітей, а не лише дітей пільгових категорій та обдарованих – зазначив начальник управління.
Озвучуючи проблемні питання, що виникають під час організації відпочинку та оздоровлення дітей, особливу увагу було акцентовано на тому, що відповідно до чинного законодавства планові заходи державного санітарного нагляду здійснювалися лише до серпня минулого року. До цього часу проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців контролюючими органами – заборонено. Дані перевірки можуть бути проведені виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявою суб’єкта господарювання. Тому починаючи з 2 серпня 2014р. по сьогоднішній день фахівці санепідслужби беруть участь лише в роботі комісій та проводять поодинокі перевірки за заявами суб’єктів господарювання, що унеможливлює виконання функцій, покладених на Державну санітарно-епідеміологічну службу в питанні забезпечення епідемічного благополуччя населення, в тому числі і під час підготовки та проведення оздоровчої кампанії.
На виконання доручення облдержадміністрації протягом 19–25 травня поточного року фахівці Головного управління Держсанепідслужби у Житомирській області брали участь в роботі комісії облдержадміністрації по перевірці стану підготовки до роботи оздоровчих таборів області.
За результатами проведених перевірок Олександр Волков озвучив основні проблеми в закладах відпочинку та оздоровлення дітей, серед яких особливо актуальними є щорічне погіршення матеріально-технічної бази позаміських оздоровчих таборів, не своєчасне проведення підготовчих робіт, незабезпеченість закладів питною водою гарантованої якості як через природні чинники, так і через застарілу, зношену мережу водопостачання закладів.
У зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації як в Україні в цілому, так і в області зокрема та з метою запобігання спалахів гострих кишкових інфекцій і попередження харчових отруєнь серед дітей було наголошено на необхідності дотримання вимог Державних санітарних правил і норм «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99, затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 26.04.99 № 23 та персональній відповідальності за їх виконання в період подальшого відкриття та функціонування закладів оздоровлення/відпочинку та з урахуванням продовження заборони проведення перевірок контролюючими органами всіх суб’єктів господарювання.

Пошук