Захворюваність на кір в Україні надалі зростає.

   3 січня у Львові розпочалася фактично спецоперація для підвищення рівня імунізації дітей віком від 6 до 18 років проти кору та захисту всієї області від поширення смертельного захворювання. Про це оголошено після позачергового засідання Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Львівської ОДА (ТЕБ та НС)

   «З другої половини лютого протягом декількох тижнів ми зручно і безпечно для всіх проведемо щеплення дітей віком від 6 до 18 років в організованих колективах — школах, за обов’язкової умови — згоди від батьків. Ми не маємо залишити незахищеною жодної дитини серед тих 20 000 школярів Львова та Львівської області, які досі не мають необхідні щеплення», — прокоментував генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», доктор Володимир Курпіта. Він додав, що максимально ефективному здійсненню цих заходів сприятиме і тісна співпраця МОЗ України з міжнародними організаціями.

   Нагадаємо,  у 2018 р. по Україні на кір захворіла 54 481 людина — 20 204 дорослих та 34 277 дітей. Від ускладнень кору померло 16 людей: 12 дітей і четверо дорослих.

    Залишається напруженою епідемічна ситуація з кору  і в Житомирській області.  За оперативними даними за 2018 рік в області захворіло 646 людей – 285 дорослих та 361 дитина. Відбувається прогнозована хвиля чергового підйому захворюваності та розповсюдження випадків по території області.

     ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» вважає за потрібне мобілізувати і Житомирську область для захисту населення від кору. І  тому, ще раз нагадуємо, що єдиний спосіб зупинити спалах кору в Україні –  вакцинація, навіть якщо у регіоні зафіксовано спалах захворюваності.    Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня щеплень у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95–98%.

   В Україні достатньо якісної та ефективної вакцини КПК, що захищає від кору і важких ускладнень. За даними ЦГЗ, станом на 27 грудня  2018 р. в Україні наявні 812 779 доз вакцин проти кору, паротиту і краснухи, зокрема 392 200 доз вакцин КПК виробництва США, що були спрямовані в регіони України.