Мобільний зв’язок та здоров’я людини

    Для забезпечення належних умов життєдіяльності людини важливе гігієнічне значення має стан електромагнітної ситуації в населених пунктах області.  В результаті технічного прогресу кількість і різноманітність джерел електромагнітного випромінювання постійно зростає. В Україні, як і в цілому в світі також спостерігається постійне збільшення кількості таких джерел. До того ж практично кожен житель України щодня користується мобільним телефоном, а кількість абонентів стільникового зв’язку вже перевищила чисельність населення.

   Найбільшу стурбованість у населення України викликають базові станції стільникового зв’язку, які будуються в безпосередній близькості до житлових будинків. Звичайно, що кожну людину хвилює питання:  «А чи впливає робота станції мобільного зв’язку на здоров’я?».  З цією метою велика кількість науково-дослідних установ у всьому світі, в т.ч. в Україні провели значну кількість відповідних досліджень.  На сьогодні, в результаті проведених досліджень,  відсутні достовірні дані, що мало інтенсивне електромагнітне випромінювання від базових станцій стільникового зв’язку може завдати шкоди здоров’ю людини.

    З метою реалізації права громадян на достовірну та своєчасну інформацію про стан свого здоров’я, а також про наявні та можливі фактори ризику для здоров’я та їх ступінь, фахівцями Житомирського обласного лабораторного центру проводиться постійний моніторинг за рівнями електромагнітного випромінювання на території області.  В поточному році лабораторією електромагнітних полів та інших фізичних факторів здійснено 300 вимірів рівнів напруженості електромагнітного поля на 70 радіотехнічних об’єктах. Випадків перевищення гранично допустимих рівнів не виявлено.

   Враховуючи результати моніторингових досліджень в області та в цілому по Україні можливо стверджувати про відсутність в даний час шкідливого впливу електромагнітного випромінювання на здоров’я населення від радіотехнічних об’єктів.

    Одночасно інформуємо, що в лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» працюють висококваліфіковані фахівці, наявне сучасне обладнання та можливість проведення різноманітних вимірів, в т.ч. підготовку санітарних паспортів на радіотехнічні об’єкти.

 

Зав. ВОСГД                                                                               Ю.В. Лутай