Епідемічна ситуація з кору станом на 22.11.2018р.

 

       На минулому тижні в області зафіксовано 2 спалахи кору. Захворіло 4 дітей з однієї родини  в місті Новоград-Волинському та 8 людей, в тому числі 7 дітей в с. Орепи Новоград-Волинського району. Основною причиною спалахів є відсутність імунітету у захворілих. Хворі  діти не вакциновані в тому числі через категоричну відмову батьків від щеплень за релігійними переконаннями.

      Кількість випадків кору за тиждень збільшилась в 2,5 рази в порівнянні з попереднім: зареєстровано 24 випадки, в т.ч. 22 випадки у дітей та 2 випадки у дорослих.

Графік 1

Графік2

     Всього з початку року захворіло 487 осіб. Відбувається прогнозована хвиля чергового підйому захворюваності та розповсюдження випадків по території області.

       Захворіти кором може будь-яка людина, яка не хворіла або немає 2-х щеплень проти цієї інфекції. Щеплення проти кору проводяться планово дітям у віці 12 місяців та 6 років. Діти які раніше своєчасно не щеплені та дорослі з групи ризику можуть безкоштовно вакцинуватись в лікувально-профілактичному закладі звернувшись до свого сімейного лікаря.

       Єдиний спосіб зупинити спалах кору в Україні –  вакцинація.  Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців – усіх разом і кожного зокрема – залежить від рівня щеплень у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоби рівень вакцинації досягав 95–98%.

Зав. відділом епіднагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних захворювань      Лутай Т.О.