Епідемічна ситуація в області станом на 05.11.2018р.

         Обласним лабораторним центром здійснюється щотижневий моніторинг за станом захворюваності населення на грип/ГРВІ та кір.

         Захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями та грипом на 44 тижні в порівнянні з попереднім знизилась на 19%. Зареєстровано 5844 випадки.   Показник 470,8 на 100 тисяч населення  на 20% нижчий за епідемічний поріг. Тобто захворюваність не перевищує середній багаторічний фоновий рівень. Серед захворілих 70% становлять діти до 18 років. До лікувально-профілактичних закладів госпіталізовано 216 осіб.

         Вірусологічний моніторинг свідчить про відсутність поки що циркуляції збудників грипу серед населення області. В інших регіонах України  лабораторного підтвердження наявності вірусів грипу також немає.

         Найкращим способом захисту є щорічне щеплення від грипу. Вакцинація дозволяє зменшити ризик захворіти на грип та  убезпечити від серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Але в нашій області лише 180 осіб щепилися від грипу, в тому числі працівники обласного лабораторного центру та його територіальних  підрозділів.

        Протягом останнього тижня на кір в області захворіло 5 дітей.

        Всього з початку року зафіксовано 447 випадків захворювання, з них 228 випадків серед дітей та 219 –  серед дорослих. В порівнянні з середньо державними показниками захворюваність кором знаходиться на середньому рівні.

        У переважній більшості захворілих були відсутні щеплення.

       Єдиним надійним захистом від кору є вакцинація. Безкоштовно щепитися можливо в будь-якому лікувально-профілактичному закладі області як дітям, що не мають двох щеплень так і дорослим з групи ризику: медикам, освітянам, студентам, військовим.

зав. відділом епіднагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних захворювань      Лутай Т.О.