Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.

      Щороку 24 жовтня за ініціативою міжнародної організації Ротарі Інтернешнл відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Мета заходу – привернути увагу світової спільноти до захворювання на поліомієліт, його наслідыцвків та необхідності профілактики.

          Поліомієліт – це дуже заразне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті.

Вірус зазвичай інфікує дітей, які не вакциновані або не отримали всіх доз вакцини. У деяких випадках він може вражати підлітків і дорослих, які не отримували щеплень.

         Вірус поліо є дуже заразним. Поліо передається під час контакту з калом або слиною інфікованої людини: як правило через брудні руки до рота, а після цього розмножується у кишечнику.

        Зупинити поширення небезпечного вірусу вдалося завдяки вакцинації. Ще у 1988 році поліомієліт виявляли у 350 000 людей у 125 країнах світу. До 2014 року кількість випадків інфікування вірусом вдалося скоротити на 99% – до 243.

        На сьогодні країнами, ендемічними щодо поліо залишаються Нігерія, Афганістан та Пакистан.

        Але поки вірус поліомієліту існує хоча б в одній точці світу, заразитись ним ризикують усі, хто не отримав усіх щеплень, незалежно від свого географічного розташування. Інфіковані вірусом люди подорожують і контактують з іншими – і поліомієліт знову розповсюджується серед невакцинованого населення планети.

        Наша країна входить в число 17 країн світу, в яких зберігається ризик повернення вірусу поліомієліту. Україна залишилась єдиною європейською країною в цьому списку – через катастрофічно низький рівень охоплення населення вакцинацією.

        Достатнім захистом від поліомієліту за допомогою щеплень забезпечено менше 50% дітей в 2017 році та за 9 місяців поточного року.  Мінімальні вимоги для захисту від поліо не дотримуються.

        Вакцинація проти поліомієліту здійснюється в 2 і 4 місяці інактивованою поліомієлітною вакциною, в 6 і 18 місяців, 6 і 14 років – живою вакциною.

         Нажаль, на сьогодні деякі люди спекулюють на питаннях вакцинації, тим самим  наражають на небезпеку наших дітей.

        Пам’ятайте, ліків проти поліомієліту не існує. Єдиним захистом від хвороби є вакцинація. Альтернатив вакцинації немає.

зав. відділом епіднагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних захворювань      Лутай Т.О.