Епідемічна ситуація з кору ускладнюється

Спалах кору як в цілому в Україні так і в нашій області не стихає.

Залишається тенденція до постійного збільшення та подальшого розповсюдження випадків по території області.

З початку вересня місяця вже зареєстровано 2 спалахи кору: спалах захворювання серед дітей Брусилівського та Малинського районів, які повернулись з відпочинку в Івано-Франківській області та спалах серед дітей релігійної общини, що мешкають в різних населених пунктах Баранівського району. Всього при цих двох спалахах постраждало станом на 11.09.2018р. 20 дітей. Серед захворілих  15 дітей взагалі не мали  жодного щеплення.

З початку року на кір по Житомирській області захворіло 400 людей, з них 189 дітей та 211 дорослих. Не мали щеплень проти кору 248 осіб (62%).

Кір реєструється на переважній більшості адміністративних територій. Відсутні випадки лише в Овруцькому, Народицькому, Лугинському, Пулинському, Хорошівському районах. Найвищі рівні захворюваності відмічаються в Попільнянському районі, де показник  на 100 тисяч населення становить 183,57 та в 6 разів перевищує середньообласний. Високі показники захворюваності в Чуднівському  (70,82), Олевському (45,49),  Малинському  (44,0) районах та  місті Житомирі ( 43,59).

Головним заходом щодо попередження виникнення захворювання залишається вакцинація. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику. Ліків від кору не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. В Україні з початку року померло тринадцять людей: дев’ятеро дітей і четверо дорослих.

 

 

 

Зав. відділом епіднагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних захворювань

Лутай Т.О.