Кір не відступає.

         В області за останній тиждень (в період з 28.06.2018р. по 04.07.2018р.) на кір захворіло 27 осіб, в тому числі 14 дітей та 13 дорослих. Це на 5 випадків більше, ніж минулого тижня. Нові випадки реєструвались в Бердичівському, Житомирському, Малинському, Новоград-Волинському, Олевському, Попільнянському, Романівському, Ружинському районах та місті Житомирі.

         В Бердичівському районі триває спалах кору, зареєстрований серед дітей багатодітної родини. До спалаху долучились контактні діти іншої багатодітної сім’ї: захворіло всього 18 осіб, з них 17 дітей. Всі захворілі діти не щеплені через відмову батьків.

         За 6 місяців 2018 року зареєстровано 257 випадків кору, показник на 100 тис. населення становить 20,7. Серед захворілих 111 дітей, показник 45,9 на 100 тис. дитячого населення. Найбільш вразливими до інфекції є діти до 10 років. Питома вага дорослих в структурі захворюваності становить 57% (захворіло 146 осіб).

         Кір реєструється на переважній більшості адміністративних територій. Відсутні випадки лише в Овруцькому, Народицькому, Лугинському, Пулинському, Хорошівському районах. Найвищі рівні захворюваності відмічаються в Попільнянському районі (показник 110,7 в 5 разів перевищує середньообласний), в Чуднівському районі (показник 53,8), місті Житомирі (показник  33,8), в Олевському районі (показник 33,5). Також спостерігається перевищення середньообласного рівня захворюваність в Малинському, Коростенському, Радомишльському районах.

         Отже, залишається тенденція до постійного збільшення  та подальшого розповсюдження випадків по території області. В порівнянні з іншими регіонами України в області відмічається середній рівень захворюваності.

         У переважній більшості захворілих (172 із 276 зареєстрованих з початку року   –  63%) були відсутні щеплення.

        Вірусологічна лабораторія ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує лабораторну діагностику випадків. Фахівцями обласного лабораторного центру проводиться протиепідемічна робота у вогнищах інфекції. Питання епідемічної ситуації з кору перебуває на постійному контролі.

          Нагадаємо, що кір – небезпечне і дуже заразне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація.

 

Зав. відділом епіднагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних захворювань

Лутай Т.О.

 

 

Пошук