До уваги туристичних агенств та туроператорів! Інформація про інфекційні захворювання, що мають міжнародне значення

Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила інформацію про те, що в Мексиці станом на 19.10.2013 р. зареєстровано 171 випадок холери, в тому числі один смертельний.

Спалах холери виник на тлі природних надзвичайних ситуацій, що спричинили підтоплення, зсуви ґрунту, міграцію населення – усі ці чинники сприяли розповсюдженню кишкових інфекцій.

Із 171 підтвердженого випадку холери два мали місце в Федеральному окрузі, 157 – у штаті Ідальго, 9 – у штаті Мехіко, 1 – у штаті Сан-Луїс-Потосі, 2 – у штаті Веракрус. Джерелом зараження в найбільш ураженому хворобою штаті Ідальго вважається річка, з якої місцеве населення використовує воду для побутових потреб.

Органами охорони здоров’я Мексики посилено санепіднагляд на національному рівні. На даний час у країні активно проводяться заходи щодо забезпечення доступу населення до питної води та підвищення рівня санітарії.

Національна комісія Китаю з питань охорони здоров’я і планування сім’ї  поінформувала ВООЗ про ще один лабораторно підтверджений випадок інфікування людини вірусом пташиного грипу А(Н7N9).

За офіційними даними ВООЗ станом на 24.10.2013 р. підтверджено 137 випадків інфікування людини вірусом пташиного грипу А(Н7N9), 45 з яких закінчилися смертельним наслідком.

ВООЗ повідомляє, що на даний час відсутні будь-які обґрунтовані дані, що свідчать про передачу вірусу А(Н7N9) від людини до людини.

Керівництво Китаю вживає відповідні заходи щодо посилення епіднагляду на території республіки.

24.10.2013 р. ВООЗ оприлюднила інформацію про два лабораторно-підтверджених випадки інфікування коронавірусом синдрому Близького Сходу (БВРС-КоВ) у Саудівській Аравії.

За даними офіційного веб-сайту ВООЗ з вересня 2012 року  по теперішній час зареєстровано 144 лабораторно підтверджених випадків інфікування коронавірусом (БВРС-КоВ), серед них 62 смертельних.

Комітет ВООЗ з надзвичайних ситуацій, до складу якого входять міжнародні експерти, аналізуючи ситуацію з розповсюдження коронавірусу (БВРС-КоВ), заявив, що на даний час підстав для оголошення надзвичайної ситуації міжнародного значення немає.

Враховуючи епідситуацію, що склалася у Мексиці, Китаї, Саудівській Аравії, Головне Управління Держсанепідслужби у Житомирській області нагадує туроператорам і турагентствам про те, що вони зобов’язані інформувати подорожуючих осіб про ускладнення епідемічної ситуації з холери, пташиного грипу та коронавірусного респіраторного синдрому Близького Сходу у вказаних вище країнах.

Водночас ВООЗ не рекомендує вводити будь-які обмеження щодо поїздок до Мексики й країн Карибського басейну, Китаю, Саудівської Аравії та торгівлю з ними.

Пошук