24 жовтня відбулося засідання колегії Головного управління Держсанепідлужби у Житомирській області

24 жовтня відбулося спільне засідання колегії Головного управління Держсанепідлужби у Житомирській області та ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», яке провели в. о. начальника  Головного управління І. М. Киричук та директор ДУ «ЖОЛЦ» З. М. Парамонов.

У засіданні колегії взяли участь представники Головного управління, ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», начальники міськрайонного, районного та міжрайонних управлінь, завідувачі  міськрайонним, районним та міжрайонними відділами ЖОЛЦ, головні бухгалтера, завідувачі господарськими частинами.

Чергове засідання колегії присвячене обговоренню та вирішенню актуальних питань, що стосуються покращення діяльності санітарно-епідеміологічної служби області.

На порядок денний винесено сім питань.

З доповіддю про підсумки діяльності Головного управління Держсанепідслужби у Житомирській області за 9 місяців 2013 року виступила заступник начальника Головного управління С. П. Кончаківська. Підвівши підсумки, вона зазначила, що в ІІІ кварталі поточного року показники виконання плану перевірок значно покращилися. Аналізуючи діяльність санепідслужби  в цьому напрямку, С. П. Кончаківська детально зупинилася на вирішенні питань, що стосуються планових і позапланових перевірок, окремо акцентувала увагу на контролі виконання приписів та пропозицій, наданих за результатами перевірок.

Аналіз вжиття заходів реагування на виявлені під час перевірок порушення, дає підстави стверджувати про високий фаховий рівень і принциповість спеціалістів окремих територіальних підрозділів управління.

У своєму виступі С.П. Кончаківська зобов’язала керівників відокремлених структурних підрозділів ретельно та відповідально поставитись до питання планування роботи та складання графіків перевірок, моніторингових відвідувань на наступний рік.

Заступник директора ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» О. В. Васильков зробив детальний аналіз діяльності ДУ ЖОЛЦ і зупинився на конкретних недоліках роботи. Зокрема, він наголосив на необхідності комплексних перевірок за участю спеціалістів Головного управління і фахівців ДУ «ЖОЛЦ» мережі лікувально-профілактичних закладів області. У своїй доповіді він звернув особливу увагу на необхідності посилення контролю за якістю роботи відомчих бактеріологічних лабораторій, посилення відомчого лабораторного контролю на об’єктах водопостачання, активізації радіологічних досліджень продукції каменеобробних, деревообробних  підприємств тощо.

Аналіз фінансової та бухгалтерської роботи ДУ «ЖОЛЦ» озвучила заступник директора з економічних питань О. В. Конвісар.

Про виконання Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» доповіла завідувач сектором адмінпослуг Г. І. Марцинкевич. Доповідач відмітила, що за підсумками проведених тематичних перевірок відокремлених структурних підрозділів Головного управління, були виявлені певні недоопрацювання в частині надання адміністративних послуг. Зокрема, вона акцентувала увагу на важливості єдиного підходу щодо організації роботи цього структурного підрозділу, звернула увагу на підготовку, правила оформлення та реєстрацію документів дозвільного характеру.

На сьогодні активного реагування потребує питання санепіднагляду нагляду в частині господарської діяльності, пов’язаної з операціями з відходами. З метою забезпечення виконання  Закону України «Про відходи», необхідно звертати значну увагу на питання поводження суб’єктів господарювання з відходами під час планових перевірок. Про це учасникам засідання колегії доповіла начальник відділу організації держсанепіднагляду І. В. Загородня. У своїй доповіді особливу увагу вона зосередила на питаннях належного обстеження об’єктів та їх документального оформлення.

Про стан захворюваності на гострі кишкові інфекції та вірусний гепатит А, їх лабораторну діагностику та проведення протиепідемічних заходів у епідвогнищах в районах з найвищою захворюваністю доповіла головний спеціаліст відділу організації досліджень І. О. Соколова. У своїй доповіді вона навела показники та структуру захворюваності на гострі кишкові інфекції, озвучила головні фактори передачі збудників захворювань та причини виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій, які реєструвалися  в поточному році.

На колегії було розглянуто і деякі інші питання. З усіх питань порядку денного прийнято відповідні рішення.