Організація епідеміологічного нагляду за ротавірусом

 

   Проведення досліджень на вірусні інфекції, що викликають гострі кишкові захворювання, на сьогодні дуже актуальне, адже більша частина нерозшифрованих гострих ентероколітів вірусної етіології.

   Ротавірусна інфекція займає одне з провідних місць в інфекційній патології дітей раннього віку. Віруси уражують не тільки дітей, а й дорослих, у яких захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами. Захворювання, що викликається ротавірусами, є заразним та носить сезонний характер.

   Вірус легко поширюється, найчастіше це два шляхи передачі:

–   Через інфіковані продукти харчування – найчастіше молочні, погано промиті овочі і фрукти, брудні руки і т. д.

–  Повітряно-крапельний шлях – в момент спілкування з хворою людиною, при кашлі та чханні.

    В літературних джерелах описані також внутрішньолікарняні спалахи ротавірусної інфекції. Особливу епідемічну небезпеку становлять особи без клінічних проявів захворювання і носії, оскільки рівень здорового вірусоносійства серед людей досить високий.

   Перенесене захворювання лишає після себе сувороспецифічний імунітет, але тривалість його точно не встановлена.

    За результатами проведених досліджень встановлено, що серед дітей до 5років,68% припадає на дітей перших 2-х років життя і 32% – на дітей від 2 до 5 років.

   За останні 3 роки захворюваність на ротавірусну інфекцію реєструється протягом усього року, однак відзначається чітко виражена сезонність з піком в зимово-весняні місяці й різким зниженням захворюваності восени.

   Вірусологічна лабораторія ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить дослідження на виявлення антигену ротавірусу методом імуноферментного аналізу на платній основі для всіх бажаючих. Вартість дослідження є найнижчою в області – 47 грн 27коп.

Зав. вірусологічною лабораторією                              В.М.Шавурська

Мікробіолог, к.б.н.                                                         О.Г. Бояльська