15 лютого – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ДІТЕЙ ХВОРИХ НА РАК.

День дітей, хворих на рак (International Childhood Cancer Day) , відзначають щорічно багато країн планети. Ця дата вперше з’явилася в календарі в 2001 році за ініціативою Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак.

Перший Міжнародний день був проведений 15 січня в Люксембурзі, проте пізніше було ухвалено рішення перенести дату на місяць вперед ,тобто на 15 лютого. Підтримали ініціативу Міжнародне товариство дитячих онкологів та громадськість.

Сьогодні День дітей, хворих на рак, проводиться більш ніж в 40 країнах під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів. Смертність дітей від раку, навіть у розвинених країнах, займає друге місце після дитячого травматизму.   Актуальність проблеми, якій присвячена сьогоднішня акція, на жаль, зростає. Згідно з медичною статистикою, щорічно у світі близько 200 тисяч дітей хворіють на рак, половина з них помирає.

Запорукою успішного лікування онкологічних захворювань вважається своєчасна діагностика. Якщо хвороба виявляється на першій або другій стадіях, лікування часто веде до сприятливого результату. Однак десята частина випадків раку виявляється тільки на третій стадії, а у восьми відсотків дітей його діагностують лише на четвертій стадії.

Складність полягає ще й у тому, що форм онкології дуже багато — близько 200, і хвороба може початися практично в будь-якому органі. Дітей найчастіше вражає лейкемія, або рак крові.

У розвинених країнах, де медики володіють необхідним діагностичним устаткуванням, в даний час одужують троє з чотирьох дітей, хворих на рак. У країнах, що розвиваються ситуація протилежна. Саме в таких державах живе 80 відсотків дітей з онкологічними захворюваннями.

Щорічно онкологічні захворювання виявляються у 12-15 неповнолітніх з кожних 100 тисяч. Сучасні методи лікування дозволяють врятувати близько 70 відсотків хворих дітей. Багато з тих, хто все ж гине, також могли б вижити. Їх не вдається спаси в силу браку грошей, донорської крові та кваліфікованої медичної допомоги.

Враховуючи ці фактори, активісти Міжнародного дня дітей, хворих на рак, закликають сьогодні всіх небайдужих людей надати посильну допомогу: здати кров, зробити благодійний внесок у відповідні фонди, проводити просвітницьку роботу.

Своєчасне інформування суспільства про проблеми дитячої онкології, волонтерська допомога: збір коштів на онкоцентри і хворим дітям, проведення тематичних акцій, фотовиставок, намагання зробити яскравими стіни  у відділеннях онкохворих дітей, проведення різноманітних інших благочинних заходів — всі ці заходи закликають людей бути небайдужими і надати посильну допомогу: здати кров, зробити благодійний внесок у фонди допомоги дітям хворим на рак, проводити просвітницьку роботу. Байдужості і відсутності гуманності неповинно бути місця у цьому світі!