Аналіз діяльності відділень дезінфектології ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»

    У 2017 році ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»  проводилася робота з дезінфекційної справи, направлена на профілактику та зниження рівня інфекційної захворюваності.

    Діяльність з дезінфекційної справи в області здійснювали 11 відділень дезінфектології,  де роботу виконували 1 лікар-дезінфекціоніст,  5 помічників лікарів-епідеміологів, 8 інструткторів-дезінфекторів та 9 дезінфекторів.

    Протягом року проводилась заключна дезінфекції в осередках інфекційних захворювань, що забезпечило попередження поширення захворювань серед населення  області.  Всього проведено 3105 заключних дезінфекцій в вогнищах інфекційних захворювань. Дезінфекційні заходи проводилися  вологим методом дезінфекції із застосуванням сучасних дезінфекційних засобів та фізичного методу дезінфекції.

    В вогнищах головного педикульозу  заходи виконувала лікувальна мережа, в організованих колективах – медичний персонал закладу при наявності умов,  або батьки вдома, заключна дезінфекція у вогнищах платяного або змішаного педикульозу проводилась фахівцями відділень дезінфектології.

     Контроль якості виконаної заключної дезінфекції проводилося   із застосуванням  бактеріологічного та  хімічного методів  контролю. Всі результати досліджень  задовільні.

    При моніторинговому відвідуванню лікувально профілактичних закладів за проведенням поточних дезінфекційних заходів з метою недопущення виникнення внутрішньо лікарняних інфекцій проведено 11206 бактеріологічних досліджень, з незадовільним результатом- 263, на стерильність -1956 проб, незадовільних- 5, зроблено 1019 лабораторних досліджень ефективності роботи стерилізаційної апаратури та дезінфекційних камер, з незадовільним результатом 5 проб.

   Також  фахівці дезінфекційних підрозділів  проводили профілактичну  дезінфекцію  на платній основі. Всього   виконано  244 профілактичних дезінфекцій,  з них 242 шахтних колодязів де проведена дезінфекція 609 м³  питної води, та  приміщення  площею 1000 м².

   Знезараження приміщень, води у колодязях проводилося передбаченими для цих цілей дезінфекційними засобами, дозволеними до застосування Міністерством охорони здоров’я України і які внесені у відповідний державний реєстр дезінфекційних засобів. Застосовували таблетовані хлормістки деззасоби – «Акватабс-8,68», «Бланідас-300», «Брілліантовий міг», «Соліклор» та інші.

    Дезінфекцію питної води в колодязях проводили при встановленні бактеріального забруднення води, при виникненні надзвичайних ситуацій (повеней, затопленні територій, в результаті відтаювання снігів, сильних злив), а також з профілактичною метою при очищенні та ремонті колодязів, при погіршенні якості  питної води.

   Для проведення фахової дезінфекції приміщень, колодязів слід звертатись до Державної Установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України»  та її відокремлених структурних підрозділів, які знаходяться в м.Житомир та на всіх адміністративних територіях Житомирської області. Крім дезінфекції, фахівці  лабораторного центру мають змогу проводити хімічний та бактеріологічний аналіз води, що дає можливість переконатися в якості питної води.

Зав. відділення організації епід. досліджень        А.І.Головченко

Пошук