Атестація робочих місць

       Відповідно до ст. 13  Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за віком на пільгових умовах призначаються  за результатами  атестації робочих місць. Результати  атестації використовуються підприємствами  та організаціями  також для здійснення пільг, компенсацій, передбачених чинним законодавством. Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 року № 442 затверджено Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, згідно з якими атестація робочих місць за умовами праці  проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використання обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих. Основна мета атестації полягає в регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації прав на здоров’я і безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у шкідливих умовах праці.

       ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» має  в своєму складі лабораторію, яка атестована на право проведення вимірів та досліджень з метою атестації робочих місць.

       Протягом 2017 року лабораторією здійснено 1478 досліджень повітря робочої зони на 95 виробничих об’єктах під час яких виявлено 380 перевищень вмісту шкідливих хімічних речовин та пилу (25,7 %), третина з яких це шкідливі хімічні речовини 1-2 класу небезпеки. Але найчастіше виявлялись перевищення вмісту пилу, особливо на робочих місцях в каменеобробній та гірничодобувній  промисловості. В 99 % випадків реєструвались перевищення концентрації шкідливих хімічних речовин на робочих місцях газоелектрозварників. Досить великий  відсоток у дорожніх працівників під час робіт з укладання асфальту, працівників котелень, що працюють на вугіллі, гальваників тощо.

        Також фахівцями лабораторного центру  здійснювались виміри фізичних факторів з метою встановлення відповідності робочих місць вимогам діючих  нормативних актів. Протягом  2017 року було проведено 1918 вимірів мікроклімату з яких 23,3 % не  відповідали нормативу, 122 виміри освітленості (10 з відхиленнями), 644 виміри шуму ( 186 або 28,9 %) з перевищенням  ГДР, 151 вимір  вібрації, з яких 12 перевищують гранично допустимий рівень.

       Атестація проводиться в строки  передбачені колективним договором, але не рідше 1 разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць покладається на керівника підприємства . Відомості по результатах  атестації робочих місць заносяться до карти умов праці.

       Адміністрація лабораторного центру запрошує до співпраці керівників підприємств, установ та організацій. Ваші замовлення будуть виконані якісно, швидко та за найнижчими в області тарифами. Замовникам з великою кількістю робочих місць гарантується бонус – безкоштовне заповнення карти умов праці.

       Довідки можна отримати за тел. 34-69-10, 050-649-94-75, 067-159-24-16.

 

 

Зав. ВОСГД  ОЛЦ                                             Ю.В.Лутай

Пошук