Вводяться нові правила прийому стічних вод.

 

            Затверджені нові правила прийому стічних вод для суб’єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водовідведення, юридичних осіб, ФОП, фізичних осіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, які скидають стічні води в системи водовідведення або безпосередньо в каналізаційні очисні споруди.

           На підставі цих Правил та з урахуванням пропозицій виробника повинні розроблятися місцеві правила прийому стічних вод у системи відводу населеного пункту. Їх затверджують органи місцевого самоврядування.

          Документом передбачено, що прийом стічних вод споживачів у систему відводу або безпосередньо на каналізаційні очисні споруди здійснюється за договорами.

          Також встановлені загальні вимоги до складу та властивостей стічних вод, що скидаються в системи водовідведення, порядок визначення допустимої концентрації забруднюючих речовин у стічних водах споживачів, а також заходів впливу у разі порушення вимог щодо скидання стічних вод.

          Крім того, затверджений перелік виробничих процесів, при здійсненні яких споживач повинен мати місцеві очисні споруди для попереднього очищення стічних вод перед їх скиданням, зокрема: нафтопереробка, хімічний та органічний синтез, фармацевтичне виробництво, целюлозно-паперове та картонне виробництво, спиртове, дріжджове, кондитерське, виробництво пива безалкогольного (включаючи солодове), перероблення молока, рибок, м’яса, фруктів та овочів, вирощування скоту та птиці, гальванічне виробництво, машинобудування, металургія та інші.

         Що стосується платежу, то в разі повної відповідності якості та режиму скидання стічних вод Правила та умови укладеного договору споживачі платять за тарифом, встановленим за послуги водовідведення для відповідної категорії споживачів.

          Додаткові обсяги стічних вод оплачуються в п’ятикратному розмірі тарифу. В такому ж розмірі оплачується весь об’єм стоків, скинутих споживачем за час відсутності у нього договору з виробником. В разі виявлення залишкового скиду забруднювача речовини застосовується коефіцієнт частоти, рівний 20.

         Правила прийому стічних вод у систему відводу та Порядок визначення розміру плати, що надходить за наднормативні скиди стічних вод у систему водовідведення, затверджуються наказом Міністерства від 1 грудня 2017 року № 316, який вступає в силу з дня опублікування.

         Державна установа «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» має в  своєму складі акредитовану лабораторію, яка спроможна виконувати дослідження стічних вод та підтверджувати якість їх очищення. Керівники та власники підприємств та організацій області можуть звертатись з метою проведення досліджень до нашої установи. Дослідження будуть виконані якісно, швидко та за найнижчими тарифами в області.

Завідувач відділенням організації санітарно-гігієнічних досліджень  Ю.В.Лутай.

Тел. 0677435067, 34-05-41