Про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей  в оздоровчих закладах області влітку 2013 року

За оперативними даними Держсанепідслужби  області, влітку  2013 року  функціонувало   538 закладів оздоровлення та відпочинку,  в т.ч. – 15 позаміських оздоровчих таборів, 3 санаторії,  519 пришкільних таборів та      1 табір праці та відпочинку.     

Протягом оздоровчого сезону в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку оздоровлювалось та відпочивало  44213 дітей, в т.ч. в позаміських оздоровчих таборах оздоровлено 7696 дітей (з них у 4 конфесійних таборах – 1293 дитини) та  у пришкільних таборах відпочило    36517  учнів.

Заперіод підготовки та функціонування закладів оздоровлення та відпочинку фахівцями Держсанепідслужби області проведено 1030 перевірок, в т.ч. 122 планових. Порушення вимог санітарного законодавства виявлені під час проведення 207 перевірок (20%).

Типовими порушеннями в ході підготовки закладів до відкриття та їх функціонування були: недоліки в санітарно- та матеріально-технічному забезпеченні харчоблоків шкіл, на базі яких мали відкриватись табори; незавершеність підготовчих робіт у закладах оздоровлення; відсутність та несвоєчасне погодження з органами держсанепіднагляду перспективних меню;  невідповідність   питної води  за санітарно – хімічними  та бактеріологічними  показниками.          

В ході функціонування закладів порушення  вимог  санітарного законодавства виявлялися частіше в  пришкільних таборах, а саме: порушення санітарно-гігієнічного та дезінфекційного режимів на харчоблоках, порушення правил миття посуду та технології приготування страв; несвоєчасне та неправильне ведення документації по контролю за  харчуванням; відсутність добових проб; недотримання прикладного меню; відсутність на час проведення перевірок супровідної документації на продукти харчування та продовольчу сировину та  порушення термінів  їх реалізації;  недотримання термінів проходження медогляду персоналом.

Мали місце факти порушення вимог  санітарного законодавства і в позаміських   оздоровчих таборах: відсутність на час проведення перевірок супровідної документації на продукти харчування і продовольчу сировину та недотримання санітарно-гігієнічного режиму в приміщеннях. Неякісна  продукція  була  вилучена  з реалізації та повернута постачальникам.

Під час проведення перевірок підготовки та функціонування закладів оздоровлення та відпочинку досліджено проб питної води: за санітарно-хімічними показниками – 1044 проби, відхилень у 18% випадків; за мікробіологічними показниками – 1166 проб, відхилень – у 5,53% випадків; води відкритих водойм  за мікробіологічними показниками   – 38 проб,           відхилення у 13% випадків. Досліджено проб готових страв: на калорійність – 925 проб, відхилення у 4,0 % випадків;  на мікробіологічні показники – 931 проба, відхилень у 3,23% випадків. Досліджено 6741 гігієнічних змивів, у 6,08% випадків виявлені бактерії групи кишкової палички. Раптово обстежено на носійство кишкових інфекцій працівники закладів оздоровлення та відпочинку та працівники підприємств, установ та організацій, діяльність  яких  пов’язана з обслуговуванням населення – 1099 осіб, бактеріоносії не виявлені.

 За виявлені порушення санітарного законодавства  під час перевірок закладів за період підготовки та функціонування  виносилась 1 постанова про тимчасову заборону водокористування,  на відповідальних осіб накладено 226 штрафів, винесено 13 постанов про вилучення з реалізації 83,84 кг неякісної продукції на суму 3111,45 грн., накладено 10 фінансових санкцій на суму  910,9 грн., тимчасово відсторонено від роботи 78 осіб, направлено 181 припис та розпорядження, направлено 6 інформацій до прокуратури.

Пошук