Про готовність  закладів  освіти області  до роботи у новому  2013-2014 навчальному році

На виконання п.2 Витягу з протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 12.06.2013р. №40 фахівці Держсанепідслужби  області працювали  в складі створених органами виконавчої влади комісій  по проведенню  перевірок дитячих навчально-виховних закладів щодо готовності їх до роботи у новому 2013-2014 навчальному році. За       оперативними  даними проведених перевірок та за даними управління освіти і науки облдержадміністрації з першого вересня 2013 року в області готуються відкритись 807 загальноосвітніх та 625 дошкільних навчальних закладів.

З метою забезпечення належної підготовки зазначених закладів до нового 2013-2014 навчального року в області проведена значна робота по покрашенню матеріально- та санітарно-технічного їх забезпечення. На виконання приписів Держсанепідслужби капітально відремонтовано 139 щкільних приміщень та 17 дошкільних установ; у 74 школах – повністю або частково замінено старі віконні блоки на металопластикові.    

Проведені ремонти покрівель у 43 навчальних закладах, систем опалення – у 30, систем водопостачання та водовідведення – у 36, електропостачання – у 3-х закладах. Так, у Новоград-Волинському районі в ДНЗ № 13,14 м.Нов.-Волинська проведені капітальні ремонти харчоблоків; проводиться реконструкція ДНЗ с. Кикова з короткотривалим режимом перебування в типовий заклад. Проведені капітальні ремонти в 11 загальноосвітніх закладах району: в ЗОШ І-ІІст. с.Яворівка (ремонт будівлі, заміна вікон на м/пластикові); в ЗОШ І-ІІст. С. Броники (ремонт будівлі); в ЗОШ І-ІІст. с. Поліянівка (ремонт будівлі); в ЗОШ І-ІІст. с. Тупальці (ремонт будівлі); в ЗОШ І-ІІІст. С. В.Молодьків (заміна даху); в ЗОШ І-ІІІст. №5 м.Нов.-Волинська (ремонт харчоблоку). Проведена заміна котлів в ЗОШ І-ІІІст. Сіл Орепи, Косенів, В.Молодьків, Несолонь. Проведена часткова реконструкція системи штучного освітлення в ЗОШ І-ІІІст. № 7 м.Нов.-Волинська. Проведені капітальні ремонти приміщень, покрівель, систем опалення, водопостачання та водовідведення у 23 загальноосвітніх навчальних закладах Баранівського району. Крім того, проведена реконструкція Першотравенської ЗОШ І-ІІІ ст. та котельні  Кам’янобрідської ЗОШ І-ІІІ ст. Баранівського району тощо.

У поточному році проведено ремонт та реконструкцію котелень у 64 навчально-виховних закладах, замінено 28 котлів на нові,ефективніші, що працюють на місцевих видах палива. Найбільшу роботу в цьому напрямку проведено в Ружинському, Романівському, Лугинському, Баранівському, Олевському, Андрушівському, Новоград-Волинському районах 

На виконання зазначених робіт залучено 118,4 млн. грн.., в тому числі з державного бюджету – 46,8 млн. грн., з місцевих бюджетів – 53,5 млн. грн., позабюджетних коштів – 18,1 млн. грн.

На даний час відновлено роботу 5 дошкільних навчальних закладів, створено 2 навчально-виховні комплекси «ДНЗ-ЗНЗ».

Фахівці  Держсанепідслужби області прийняли участь у проведенні 724 перевірок готовності  навчальних закладів області до нового 2013-2014 навчального року, порушення вимог санітарного законодавства були виявлені при 72 перевірках (9,9%). В ході обстежень фахівцями було відібрано та досліджено 718 проб питної води за мікробіологічними показниками, відхилення  виявлені в  45 6,2%, та 448 проб питної води за  санітарно-хімічними показниками, відхилення виявлені в 14,5%.  

Найбільша кількість відхилень за санітарно-хімічними  та мікробіологічними показниками виявлена в пробах  питної води навчальних закладів Бердичівського, Брусилівського, Черняхівського, Олевського, Ємільчинського, Романівського, Житомирського  районів.

За виявлені порушення санітарного законодавства в ході підготовки навчальних закладів до нового навчального року фахівцями Держсанепідслужби на відповідальних осіб накладено 4 штрафи, керівникам закладів направлено 72 приписи.

Пошук