Щодо спалаху гострої кишкової інфекції серед населення с. Немиринці Ружинського району станом на 20.08.2013

Починаючи з 16 години 11.08.2013 до інфекційного відділення Ружинської центральної районної лікарні почали звертатися хворі,  які 10.08.2013 були присутні на весільному банкеті на території приватного господарства у с. Немиринці.

12.08.2013   року   Головним управлінням Держсанепідслужби у Житомирській області було створено групу оперативного реагування, яка виїхала в Ружинську  центральну районну лікарню та с. Немиринці  для організації  і проведення протиепідемічних та профілактичних заходів, відбору проб харчових продуктів, змивів з об’єктів навколишнього середовища у вогнищі з метою локалізації спалаху та визначення   чинників, що стали причиною спалаху. Лікарями-інфекціоністами захворілим встановлено попередній діагноз: «харчова токсикоінфекція середньої важкості».

Працівниками Головного управління Держсанепідслужби у Житомирській області та ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр» у місці виникнення спалаху були відібрано зразки харчової продукції, проби питної води, взято гігієнічні змиви з об’єктів довкілля на патогенну та умовно-патогенну мікрофлору. Проведено бактеріологічні обстеження хворих, осіб, які були залучені до приготування  страв, контактних осіб.

Фахівцями         Житомирського      обласного       лабораторного     центру Держсанепідслужби України із відібраних проб виділено збудник:  сальмонела ентеритидіс, в т. числі:  від хворих – 24 випадки, від контактних – 3 випадки,  з продуктів харчування – 4, із змивів – 3.

Станом на 9 годину 20.08.2013 року в інфекційному відділення Ружинської  центральної районної лікарні перебуває 19 хворих, в т. числі 5 дітей. Лікування хворих продовжується. Після проведеного лікування виписано 37 осіб в т. числі 9 дітей з діагнозом «сальмонельоз»

Ситуація знаходиться на контролі Держсанепідслужби області.

Пошук