Стан захворюваності на грип та ГРВІ станом на 15.12.2017р.

 

         На 50 тижні епідсезону 2017-2018рр. відмічається незначне зниження  рівнів захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Всього захворіло 5946 осіб, показник на 100 тисяч населення становить 479,0, що на 3% нижче показника минулого тижня та на 10% нижче епідемічного порогу (533,8). Тобто, в цілому  епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ в Житомирській області відповідає середньорічному рівню для відповідної пори року.

        Серед захворілих 73%  складають діти до 17 років.

       Триває вірусологічний моніторинг циркуляції збудників серед населення. За звітний період обстежено 27 осіб, з них найбільший відсоток позитивних знахідок припадає на аденовіруси (64%).

       Специфічною профілактикою проти грипу всього охоплено лише 0,12% населення: щеплено 1487 осіб.

       Наголошуємо,  що найефективнішим  засобом захисту є специфічна профілактики (вакцинація). Проведення щеплень вакциною захищає організм від вірусів грипу. Вакцина є безпечною та ефективною. Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби. До груп ризику входять діти до 5 років, вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, захворювання легенів ті інші тяжкі хронічні захворювання. Для цих людей грип становить особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс одужати без ускладнень, а часто – вижити. Крім того, існують професійні групи ризику (медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях). У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби профілактики грипу.

 

Зав. відділом епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб  Лутай Т.О.