Діагностика вірусного гепатиту В

clip_image

     Останніми роками як в Україні, так і в Житомирській області спостерігається інтенсивний розвиток ринку надання косметичних послуг, але нажаль поняття «інфекційна безпека» рідко використовується в контексті індустрії краси.

     Питання проблеми інфекційної безпеки в перукарнях, косметичних салонах,  татуаж – салонах є надзвичайно актуальним.  Не дотримання  правил використання, обробки і зберігання інструментарію персоналом цих закладів створює додаткові ризики щодо інфікування як отримувачів таких послуг , так і персоналу закладів.

    Одним із захворювань, що можуть виникнути також і внаслідок відвідування цих закладів є вірусний гепатит В.

      Гепатит В – це вірусна інфекція, що вражає печінку і може викликати як гостру, так і хронічну форми хвороби. Вірус передається контактом із кров’ю або іншими рідинами організму інфікованої людини. Основним найбільш дієвим заходом профілактики вірусного гепатиту В є вакцинація населення.

     Лабораторна діагностика вірусного гепатиту В побудована на виявленні специфічних маркерів. Виявлення цих маркерів має велике, інколи головне діагностичне значення.

    Фахівцями вірусологічної лабораторії ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться діагностика вірусних гепатитів В шляхом визначення серологічних маркерів у сироватці крові хворих та здорових осіб методом імуноферментного аналізу.

     Дослідження здійснюються згідно тарифів (прейскурантів), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2003р. №1351 і на сьогоднішній час є найнижчими в Житомирській області.

     Вірусологічна лабораторія пропонує свої послуги у проведенні діагностики цього соціально-небезпечного захворювання. Звертайтеся за адресою м. Житомир, вул. В.Бердичівська 64.  Довідки за тел. 0412-34-64-14.

         

Зав. вірусологічною лабораторією ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ  України»    Шавурська В.М.