Головне управління Держсанепідслужби у Житомирській області інформує:

В Малинському районі відмічається підвищений рівень захворюваності серозними менінгітами.  Серед жителів 3-х сіл та різних мікрорайонів міста Малина реєструються випадки з клінічно встановленим діагнозом «серозний менінгіт» або підозри на  серозний менінгіт.  У 1-го хворого (дорослий) лабораторно підтверджено вірусну етіологію захворювання.

Станом на 30.07.2013р. на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділення Малинської ЦРЛ знаходиться 10 дітей з діагнозом «серозний менінгіт», перебіг захворювання середнього ступеню важкості.

Встановлено, що всі захворілі за межі країни не виїжджали, ведуть активний спосіб життя (відпочинок в природних умовах, на березі водоймищ, купання в невстановлених місцях). Всі випадки не пов’язані між собою.

З метою стабілізації епідемічної ситуації у вогнищах проводиться комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів.

Ймовірним збудником, що викликав захворювання є вірус лихоманки Західного Нілу та ентеровіруси.

Звертаючись до населення області, зокрема жителів Малинського району наголошуємо, щометоди специфічної профілактики (вакцинація) проти ентеровірусних захворювань та захворювань, викликаних вірусом Західного Нілу не розроблені. Головними заходами неспецифічної (індивідуальної) профілактики є використання тільки кип’яченої або бутильованої води, ретельне миття перед вживанням фруктів та овочів, дотримання правил особистої гігієни, для купання та відпочинку використання лише офіційно відкритих пляжів, при відпочинку в природних умовах використання засобів захисту від укусів комарів.

При перших ознаках захворювання необхідно звертатися за медичною допомогою, не займатися самолікуванням.