Щодо забезпечення навчальних закладів області водою гарантованої якості

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Житомирської області на 2017 рік»  в серпні-вересні поточного року  фахівцями ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», у навчальних закладах області було відібрано і досліджено 1381 зразок питної води на  відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

   Викликає  занепокоєння  те, що 27% із досліджених проб води  не відповідали  гігієнічним вимогам за рахунок перевищення вмісту нітратів, заліза,  бактеріологічними показниками. Споживання такої води може спричинити інтоксикацію, порушення дихальної та серцевої недостатності, гіпоксію, анемію,  інфекційні та вірусні захворювання.

   Найбільша кількість проб води, що не відповідала гігієнічним вимогам за фізико-хімічними показниками, була зареєстрована у дитячих закладах Любарського, Народицького, Баранівського, Романівського,  Радомишльського районів.  За бактеріологічними показниками найбільша кількість відхилень води виявлена у навчальних закладах  Любарського, Народницького, Житомирського, Овруцького районів.

   Під час прийомки начальних закладів до нового навчального 2017-2018 року не були залучені в комісії фахівці  ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» у Коростенському, Бердичівському, Хорошівському, Лугинському, Черняхівському, Житомирському районах та в м.Житомирі. У вказаних районах відбір питної води для лабораторного дослідження не проводився, тому гарантувати її безпечність для здоров’я дітей не можливо.

   Зважаючи на вище викладене та з метою забезпечення здоров’я дітей, запобігання в колективах інфекційних та неінфекційних захворювань керівникам загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів необхідно забезпечити використання в підпорядкованих закладах безпечної для здоров’я дітей води та здійснювати періодичний лабораторний контроль її якості, як це  передбачено Державними санітарними нормами і правилами 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» та санітарним регламентом для дошкільних начальних закладів  затвердженого наказом МОЗ України від 24.03.2016 р. № 234.

   Дану інформацію довести до голів райдержадміністрацій та сільських рад об’єднаних територіальних громад з практичними рекомендаціями щодо покращення закладів освіти водою гарантованою якості.

 

Лікар з ГДП                                                                Сокур О.О.