Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй підтримала Міністерство охорони здоров’я України і надала антитоксин проти ботулізму як гуманітарну допомогу

Протягом останніх місяців, в Україні спостерігається підвищення захворюваності на ботулізм – з початку 2017 року зафіксовано 76 випадків захворювання, 8 з них смертельні. Міністерство охорони здоров’я України зіткнулося з серйозною проблемою, оскільки в Україні з 2014 року не зареєстровано антитоксинів ботулізму. Більше того, на подібні закупівлі не було передбачено бюджетних коштів.

До міжнародних організацій було надіслано прохання допомогти подолати цю проблему. Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй відреагувала та висловила готовність надати Україні антитоксин проти ботулізму вартістю 2,5 мільйони гривень як гуманітарну допомогу. Високоякісні ліки канадського виробництва дозволять сформувати базовий запас, що буде використано для негайного лікування нових випадків, які будуть зафіксовані.

Водночас, в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун зауважила: “Надходження протиботулістичної сироватки дасть змогу врятувати десятки пацієнтів. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам з ПРООН, які відреагували на ситуацію, що склалася, і забезпечили антитоксин в якості гуманітарної допомоги. Але я також закликаю українців оберігати власне здоров’я та не споживати продукти харчування сумнівної якості, адже запобігти захворюванню значно краще, аніж ліквідовувати нищівні наслідки для здоров’я”.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України