Щодо ускладнення епідемічної ситуації з ентеровірусних інфекцій у деяких регіонах Російської Федерації.

enterovirДержавна санітарно-епідеміологічна служба України інформує про ускладнення епідемічної ситуації з ентеровірусних інфекцій у сусідніх з Україною областях Російської Федерації.

Зокрема, за даними Міністерства охорони здоров’я Росії станом на 01.07.2013 на ентеровірусні інфекції захворіло 189 дітей у Ростові-на-Дону, у 88 з яких діагностовано серозний менінгіт. Серед захворілих, більшість становила діти, які відвідували дитячі дошкільні заклади. Захворювання переважно протікало в середній і важкій формі та починалося з високої температури, менінгіальних симптомів, виразкового стоматиту. На сьогодні на лікуванні у інфекційних відділеннях знаходиться 31 дитина.

Також у Липецькій області на ентеровірусні інфекції захворіло 254 особи, у тому числі 88 з підтвердженим діагнозом серозний менінгіт. З них у інфекційних відділеннях перебуває 52 пацієнта.

Слід відмітити, що збудники хвороби, що були ізольовані від захворілих у Ростові-на-Дону, відмінні від типу збудника, що спричинив захворювання м.Єлець. Клінічно захворювання перебігає у більш легкій формі ніж у хворих в Ростові-на-Дону. Таким чином, спалахи у цих двох регіонах виявилися не пов’язаними між собою. Крім того, у м. Москві на стаціонарному лікуванні перебуває 51 дитина. Важкий перебіг захворювання не зафіксовано.

У зв’язку з цим територіальним органам Держсанепідслужби доручено посилити моніторинг за розповсюдженням ентеровірусів у середовищі життєдіяльності людини, забезпечити належний контроль за якістю питної води та санітарно-гігієнічним станом зон рекреації та станом здоров’я осіб, що перетинають державний кордон, а також посилити санітарно-просвітницьку роботу серед населення щодо необхідності дотримання гігієнічних умов, спрямованих на попередження інфікування ентеровірусами.