ВООЗ: діти до п’яти років помирають через забруднення навколишнього середовища

zabrudnenniaЕксперти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) вважають, що через забруднення навколишнього природного середовища щорічно помирають 1,7 млн ​​дітей у віці до 5 років.

За даними ВООЗ, кожен четвертий випадок смерті серед дітей до п’яти років пов’язаний з навколишнім природним середовищем, зокрема, із забрудненням повітря, пасивним курінням, відсутністю чистої води і санітарних умов, а також недостатніми гігієнічними навичками в сім’ї.

“Забруднене навколишнє природне середовище це смертельна небезпека, особливо для маленьких дітей.”, – заявила генеральний директор ВООЗ Маргарет Чен.

За оцінками ВООЗ, основні причини смерті серед дітей до 5 років, пов’язані із забрудненим навколишнім природним середовищем:

респіраторні інфекції та пневмонія, які викликані забрудненням повітря і пасивним курінням (щорічно вмирають 570 тисяч дітей);

діарея, що виникає через відсутність чистої води, недотримання санітарних умов та недостатньої гігієни (361 тисяча дітей);

270 тисяч дітей помирають впродовж першого місяця життя через забруднення навколишнього середовища в медичних закладах;

200 тисяч випадків смертей дітей до п’яти років відбуваються через малярію, якій можна було б запобігти шляхом скорочення місць розмноження комарів або ізоляцією місць зберігання води;

200 тисяч дітей помирають від ненавмисних травм, пов’язаних з навколишнім природним середовищем (отруєння, падіння, утоплення).

Щодо останнього підпункту, під рукою була ось така картинка про ситуацію в Україні (правда вікова група інша):

infografika У вересні минулого року ВООЗ заявила, що відсоток забрудненості повітря в світі досяг надзвичайного рівня для охорони здоров’я. За оцінками організації, 92% населення Землі проживає в районах, де вміст шкідливих часток у повітрі перевищує гранично допустимі концентрації.

За даними ВООЗ на березень минулого року, 23% смертей у світі (12,6 млн в рік) обумовлені факторами навколишнього середовища, які людство в змозі усунути.