Всесвітня організація охорони здоров’я розробила план необхідних дій для прискорення ліквідації кору й краснухи в Україні

ВООЗ у Європейському регіоні оцінила можливості та запропонувала необхідні кроки щодо ліквідації кору та краснухи в Україні. З цією метою було розроблено план необхідних дій, які визначають заходи в 6 основних сферах: зміцнення системи імунізації, спостереження, забезпечення готовності до спалахів та реагування на них, зв’язок та інформаційно-просвітницька діяльність, мобілізація ресурсів і партнерських відносин, перевірка ліквідації кору та краснухи.

Україна – одна з 14 країн Європейського регіону, де кір та краснуха залишаються поширеними. Перебіг епідемічної ситуації з кору в окремих регіонах вказує на чергове наростання епідемічного процесу: в 5 областях (Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій) спостерігається зростання захворюваності. В 2016 році в Україні реєструвались спалахи кору та летальний випадок кору у дорослого. Дані факти свідчать про зниження популяційного імунітету та є передвісниками наближення чергового епідемічного підйому кору в Україні.

В 2016 році випадки кору в Житомирській області не реєструвались, зареєстровано лише 5 поодиноких випадків краснухи. Разом з тим, ліквідація кору та краснухи неможлива через вкрай незадовільний стан імунопрофілактики.

Українські фахівці погоджуються з необхідністю реалізації запропонованих ВООЗ заходів і готові до активних дій.

Європейська регіональна комісія перевірки стану ліквідації кору й краснухи у своїй щорічній доповіді зазначає, що 37 з 53 держав-членів у регіоні (70%) перервали ендемічний стан зараження кором у кінці 2015 року, і 35 з них (66%) також перервали ендемічний стан зараженням краснухою.

Регіональний комітет з контролю та ВООЗ продовжують надавати національним органам охорони здоров’я в усьому регіоні політичну, технічну та інформаційно-просвітницьку підтримку.

Медичні працівники та епідеміологи з усіх регіонів України обговорили питання ліквідації кору та краснухи в Україні під час роботи національної конференції «Елімінація кору й краснухи в Україні: виклики та шляхи вирішення». Під час конференції розглянули стан глобального та регіонального прогресу елімінації краснухи та кору, отримали можливість ознайомитися з останніми рекомендаціями ВООЗ з імунізації, спостереження й процесу перевірки, проаналізували ключові національні документи, в тому числі план з ліквідації кору/краснухи, оновлення порядку спостереження Міністерством охорони здоров’я за кором, краснухою і синдромом вродженої краснухи.