Інформація про результати розслідування спалаху гострої кишкової інфекції, що виник серед учнів Житомирської міської гуманітарної гімназії №23

Під час спалаху гострого гастроентероколіту серед учнів Житомирської міської гуманітарної гімназії №23 ім. М.Й. Очерета, що зареєстровано 21.01.2017 року, захворіло 23 учні. 14 дітей були госпіталізовані в інфекційне відділення Центральної дитячої міської лікарні, 3 дитини – в інфекційне відділення обласної дитячої клінічної лікарні, 6 дітей від госпіталізації відмовились.

Симптоми гострої кишкової інфекції у дітей з’явилися в п’ятницю 20.01.17р. надвечір. Серед яких відмічалися: біль у животі та пронос, рвота (у окремих дітей фонтануюча), температура тіла у переважної більшості дітей від 37оС до 38оС.

Фахівці ДУ «Житомирський ОЛЦ МОЗ України» оперативно та своєчасно відреагували на ускладнення епідемічної ситуації. Для встановлення фактору передачі збудника були обстежені хворі діти, відібрані проби харчових продуктів та питної води, встановлено збудник, який викликав захворювання, та причини, що призвели до ускладнення епідемічної ситуації, у вогнищі проведені дезінфекційні заходи.

З метою виявлення збудника інфекції бактеріологічно обстежено усіх хворих та контактних осіб – патогенної мікрофлори не виявлено. Результати обстеження з використанням швидких тестів на визначення ротавірусів мали негативний результат. Однак, вірусологічною лабораторією ДУ «ЖОЛЦ МОЗ України» у двох хворих було виділено ротавірус методом імуноферментного аналізу та підтверджено лабораторно діагноз “ротавірусний гастроентеріт”. На підставі клініко-епідеміологічних даних, 21 хворому встановлено діагноз ротавірусний гастроентерит. Передача збудника відбувалась контактно-побутовим шляхом при недотриманні правил особистої гігієни.

Під час обстеження в Житомирській гуманітарній гімназії №23 були виявлені порушення санітарного законодавства – недотримання принципу поточності виробничого процесу на харчоблоці, порушення регламентів приготування дезрозчинів та дезінфекційного режиму, умов зберігання прибирального інвентарю, порушувались правила особистої гігієни учнями гімназії та працівниками харчоблоку.

Із змивів, відібраних на харчоблоці та в навчальних класах, виявлено умовно-патогенні мікроорганізми – у трьох змивах було виявлено Enterobacter, в одному – Enterococcus, у деяких класах з кранів кулера виділено  Staphilococcus aureus, з одноразового стаканчика – Ps.aeruginosae.

При дослідженні питної води, відібраної в гімназії на ротавіруси отримано негативний результат.

У відібраних добових пробах (чай з цукром, котлета куряча парова, картопля відварна, капуста квашена тушкована, компот з сухофруктів, яйце сире, мандарин свіжий, суп молочний з макаронами, тефтелі парові, каша гречана) патогенної та умовно-патогенної мікрофлори не виявлено.

21.01.17 р. на об’єкті виникнення спалаху проведена заключна дезінфекція фахівцями Житомирського міськрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Станом на 30.01.2017 року всі хворі діти виписані з інфекційних відділень у задовільному стані.

Протиепідемічні заходи у вогнищі завершено.