Обираємо новорічну ялинку: на що варто звернути увагу

jolkaНовий рік – одне з найочікуваніших свят. Головною окрасою новорічного свята кожної оселі традиційно є новорічна ялинка. Тож, обираючи новорічну красуню, варто звернути увагу на показники безпеки, адже причин для перестороги  чимало.

По-перше, новорічне дерево має бути вирощене на екологічно безпечній території. В першу чергу це стосується показників радіаційної безпеки. Варто пам’ятати, що значна частина території Житомирської області зазнала радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС, тому ще й досі деревна продукція лісу може характеризуватися підвищеною радіоактивністю. Ось чому необхідно купувати ялинки лише в спеціально відведених місцях, а саме дерево повинне мати відповідну позначку, що є свідченням проведеної експертизи.

Проте, навіть за таких умов, не можна встановлювати ялинку у кімнатах, призначених для сну, або тривалого перебування людини, особливо, коли це стосується дітей. Адже хвойні дерева мають здатність виділяти в повітряне середовище багато специфічних речовин, які часто є корисними, однак за тривалого впливу можуть призвести і до небажаних наслідків – погіршення самопочуття, головний біль, алергія.

Останнім часом помітної популярності набуває встановлення штучних ялинок. І причин цьому чимало. Та, купуючи штучну ялинку, обов’язково зверніть увагу на наявність відповідного документу, що засвідчує якість та безпеку виробу.

Варто також дізнатися з якого матеріалу виготовлено виріб. Для виробництва штучної хвої використовують, як правило, поліпропілен та полівінілхлорид.

Поліпропілен вважається найбезпечнішим видом полімерних матеріалів, тому виріб з нього є найякіснішим. Окрім того, такі ялинки мають надзвичайно привабливий вигляд. Однак ціна на поліпропіленові ялинки помітно відрізняється від полівінлхлоридних аналогів.

Полівінілхлорид  найуживаніший вид пластмас для виробництва штучних ялинок. Такі ялинки називають оптимальним співвідношенням ціни та якості, адже вони є міцними, довго служать, гарно вигляда­ють та коштують дешевше, ніж ялинки з поліпропілену.

Не дивлячись на те, з яких полімерних матеріалів виготовлено новорічне дерево, варто звернути увагу на відсутність специфічного запаху. Адже запах є потужним сигналом того, що ялинка містить токсичні речовини – формальдегід, фенол, толуол, метилен, ацетон тощо. Останні можуть спричинити цілу низку недуг: головні болі, слабкість, запаморочення непритомність, алергічні реакції.

Виробникам, або реалізаторам ялинкової продукції, з метою уникнення продажу неякісних виробів та гарантування їх безпечності споживачам, рекомендуємо звертатися до Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України для встановлення відповідності продукції санітарно-гігієгнічним вимогам. Кваліфіковані спеціалісти токсикологічної та радіологічної лабораторій проведуть необхідні лабораторні дослідження та нададуть відповідні консультації. Усі дослідження здійснюються відповідно до тарифів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р.№ 662 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2002 р. №1544, від 27 серпня 2003 р. № 1351″

Подбайте про безпечне Новорічне свято для себе та людей, що вас оточують!

Пошук