Уряд ухвалив Концепцію розвитку системи громадського здоров’я в Україні

stetoskopКабінет Міністрів України ухвалив низку постанов, які закладають засади реформування системи охорони здоров’я в Україні та  вирішують оперативні питання управління медичною сферою. Зокрема, затверджено Концепцію  розвитку системи громадського здоров’я.

Ухвалення документу допоможе створити єдину систему громадського здоров’я. Вона закладає засади переорієнтації фокусу системи охорони здоров’я від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я людини.

З ухваленням документу буде запроваджено процес стратегічного планування розвитку системи із залученням зацікавлених сторін, планування заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Це означає, що кожен керівник центрального та місцевого органу виконавчої влади буде враховувати наслідки своїх рішень для здоров’я населення і надавати пріоритет заходам, які допоможуть людям уникнути хвороб і травм.

Це не швидкий процес з великою кількістю складових. Ухвалення документу запроваджує процес стратегічного планування розвитку системи із залученням зацікавлених сторін, планування заходів на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Концепція закладає засади переорієнтації фокусу системи охорони здоров’я від політики лікування до політики зміцнення та збереження здоров’я і попередження захворювань, які відчує кожен громадянин України.

«Ми хочемо побудувати систему, яка змінить не тільки державні підходи, а й свідомість кожної людини. Для цього поширюватимемо знання та правдиву інформацію, наприклад, про продукти, які вони споживають, повітря, яким дихають, водойми, де відпочивають, і медичні послуги, які потрібні щоб зберегти здоров’я», – зазначає Оксана Сивак, заступник Міністра з питань європейської інтеграції.

Для зменшення впливу неінфекційних захворювань впроваджується підхід, який дасть можливість людям самим зробити вибір заходів, спрямованих на зміцнення їхнього здоров’я. Це також дозволить очікувати і вимагати, і від органів місцевого самоврядування зокрема, прийняття відповідних рішень.

Схвалення Концепції наблизить практичну реалізацію завдань збереження здоров’я та повноцінного життя людей, як однієї із найважливіших цілей світової спільноти, відображених у засадах європейської політики «Здоров’я-2020: основи Європейської політики в підтримку дій держави і суспільства в інтересах здоров’я і благополуччя» та в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

Впровадження Концепції дасть поштовх для розбудови системи сфери громадського здоров’я в Україні, у тому числі для комплексної реформи системи охорони здоров’я.

 

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

 

Пошук