Про спалах вірусного гепатиту А в Зороківському козацькому ліцеї Черняхівського району

ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що за період з 06.10.2016р. по 10.10.2016. на вірусний гепатит А захворіло 3 учні ліцею. При проведенні вірусологічних обстежень виявлено ще 8 хворих. Станом на 19.10.2016р. всього захворіло та госпіталізовано 11 дітей. Захворіли учні 1-го, 4-го, 5-го, 7-го, 9-го та 10 класів. Розроблено план заходів по локалізації та ліквідації вогнища. У вогнищі встановлено медичне спостереження, організована поточна дезінфекція у домашніх вогнищах та в школі.

В ліцеї виявлені грубі порушення санітарного законодавства: не в повному обсязі створені умови для дотримання правил особистої гігієни учнями та персоналом харчоблоку, порушувався питний режим , на харчоблоці порушується поточність технологічного процесу, недостатня кількість кухонного та столового посуду, порушуються правила миття посуду, порушувались правила приготування дезрозчинів для проведення дезінфекції в ліцеї.

В ліцеї та домашніх вогнищах відібрано 11 проб питної води для дослідження на наявність антигену до ВГА – результати від’ємні та 10 на колі-фаги – в 1 пробі виявлені колі-фаги, обстежено на Ig M до HAV 79 хворих та контактних – виявлено 11 позитивних результати серед хворих.

Протиепідемічні заходи у вогнищі тривають. Ситуація перебуває на контролі ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

 

Пошук