Про підвищення рівня захворюваності на вірусний гепатит А серед жителів с.Миколаївка Ємільчинського району

ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє,що за період з 09.09.2016р. по 14.10.2016р. серед жителів с.Миколаївка Ємільчинського району на вірусний гепатит А захворіло 9 осіб, із них 8 хворих виявлено серед контактних активно по результатам вірусологічного обстеження, госпіталізовані в інфекційне відділення Ємільчинської ЦРЛ. Всього обстежено 9 хворих та 9 контактних.

Захворювання протікає в легкій ступені важкості. Всього зареєстровано 6 вогнищ, в тому числі 5 домашніх вогнищ та 1 вогнище в організованому колективі (1 випадок – техпрацівник школи). Серед захворілих учнів школи с.Миколаївка немає. Випадки захворювань реєструються серед жителів вулиці Гагаріна с.Миколаївка.Серед захворілих 8 дорослих та 1 дитина.

Станом на 18.10.2016 року після проведеного лікування виписані 4 хворих. Залишилось в стаціонарі – 5 хворих. У вогнищах відібрано 11 проб питної води на антиген ВГА – результати негативні, досліджено 9 проб води на колі-фаги – отримано 2 позитивних результати.

Розроблено план заходів по локалізації та ліквідації вогнищ.

У вогнищах встановлено медичне спостереження за 21 контактним в домашніх вогнищах та 167 контактними в школі, організована поточна дезінфекція у домашніх вогнищах та в школі. При обстеженні школи виявлені порушення питного режиму. Проводиться санітарно-освітня робота серед школярів та населення села.

Направлені рекомендації директору ЗОШ с.Миколаївка по недопущенню розповсюдження ВГА серед школярів.

Ситуація перебуває на контролі ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

 

Пошук